Twitterda Trend Topic Hizmeti Nasıl Alınır ?

No Comments

Twitter’da Trend Topic
İnternetin en önemli sosyal medya ağlarından biri olan Twitter, her gün yenisi eklenen ve bu sayede milyonlara ulaşan kullanıcıları ile daha yaygın hale geliyor. Kullancıların 140 karakter kullanarak takipçileri ile iletişim sağladığı bu paltform, pek çok konuların da konuşulduğu bir ortam sunuyor. Her atılan tweet için retweet, tweeti yanıtlama, beğenme ve alınıtlama özelliği sayesinde, tweet milyonlarca kişiye ulaşmaktadır. Aynı zamanda, Twitter’in hastag yani etiket hizmeti de bulunmaktadır ki, bu sayade herhangi bir konu hakkında kısa bir başlık belirleyerek konunun daha çok kullanıcının dikkatini çekmesi sağlanabilir. Açtığınız konu başlığının aynısını çok sayıda kullanıcının açması sonucu, Trend Topic yani ana gündem listesine girer ve daha fazla kişiye ulaştırırsınız. Gerçek hayatta bu kadar kişiye ulaşamayacak konular, Trend Topic hizmeti sayesinde twitterin ana başlığı haline geliyor.

Twitter Trend Topic Hizmeti
Doğru kurgulanarak atılan twitteler Twitter platformunda size milyonlarca takipçi kazandırır, ancak yanlış atılan twittler olumsuz tepki çekmenize neden olur. Kullanıcı tepkilerini, öngörülerini esas alarak kullanılan hesaplar ise daha fazla takipçi sayısı demektir. Bu sayede, Twitter platformunda her zaman üst sıralarda yer alırsınız ve sesinizi daha fazla kişiye duyurursunuz. Akıllı telefon kullanıcılarının sayısının özellikle büyük artış gösterdiği bu günlerde, mobil uygulamalardan biri olan Twitter’in da kullanıcı sayısı giderek artıyor. Twitter platoformunun kulanım şekli kişiden kişiye değişmektedir. Kimisi sadece kendi çapında tweetler atmak için kullanmakta, bazıları ise daha fazla kitleye ulaşmak ve fenomen biri haline gelerek ana konuları belirlemek için çabalıyor. Kullanıcılar arasında yüksek etkileşimlere sebep olan twittler genellikle Twitter ana sayfasının sağ köşesinde yer alan Trend Topic hizmeti sayesinde bu listeye girmeyi başarıyor. Bu sayede, günümüzde pek çok güncel olayların kişiler üzerindeki etkisini Twitter’dan öğrenebiliyor ve çok sayıda takipçi sayesinde gündemin gidişatını da değiştirebiliyoruz. Gerçek bir bilgi akışı sağlayan platform olarak nitelendirilmese de Twitter, sıcak haberlerin, ana konuların akışını ve anında haberdar olmamızı sağlar ve bu anlamda Trend Topic hizmeti, gündemi takip etmemize yardımcı olur.

Siteler Aracılığı İle Trend Topic Hizmeti
Ancak bu mecrada sadece kişilerin değil, kurumların da hesaplarını görebiliriz. Pek çok markalar, sosyal medya yöneticileri sayesinde bu platformda yer alıyor. Siyasi partiler, milletvekilleri, sanatçılar, şirketler, ve aklınıza gelebilecek diğer tüm kişiler, kurumlar Twitter sayesinde ismini duyuruyor ve gündemin ana konusunu belirliyor. Trend Topic hizmeti o kadar geniş bir yelapaze sunuyor ki, örneğin siyasi partiler bu sayede, parti reklamları yaparak daha fazla kişiye ulaşıyorlar veya sanatçılar konser tarihlerini bildiriyorlar. Aynı zamanda, markalar için büyük olanak sağlayan bu hizmet, hastag sayesinde daha fazla kişiye ulaşarak daha iyi bir reklam imkanı kazanıyor.

Twitter’ ın, Trend Topic başlığı altında daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayan ücretli hizmetler bulunmaktadır. İnternette arama yaptığınızda Trend Topic hizmeti veren bir sürü site karşınıza çıkacaktır. Bu siteler genellikle, en az ve en çok kullanıcı sayısına ulaşma seçeneğine göre bir ücret belirler ve bu ücret karşılığında başlığınızın Twitter’da Trend Topic olmasını sağlar. Minimum 20 bin, maksimum 10 milyon kullanıcıya ulaşan TT’er, firma tanıtımı, kampanya tanıtımı, mobil uygulama reklamı gibi pek çok alanlarda reklam yapar. Aynı zamanda, etkinlik tanıtımı ve doğum günü kutlamaları gibi alanları da Twitter’ın ana gündemi olarak belirler. Kısacası, konu ne olursa olsun, bu siteler sayesinde Twitter’ın gündemini değişebilirsiniz.

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle