Twitterda Nasıl TT Olunur ve Twitterda Trend Topic Etkisi Nedir ?

No Comments

#SevgilimGeriDon, #Geldiğinzaman, #HayatımdakiEnDegerlim  gibi Bazı Etiketler Son zamanlarda twitter trend topic gündemiyle alakalı olmayan birçok etiket gündeme girmektedir.

Son Zamanlarda Birkaç Örneğe Denk geldim #İyikiDoğdunYunusAydın Etiketiyle Dünya Gündemine Oturtarak TT Listesine Sokup Doğum gününü kutlayan bir iş adamıyla karşı karşıyayız.

Twitter’da Son Zamanlarda Gündemle Alakası olmayan birçok Etiketin Gündeme Girdiğini Görmek Mümkün.Bazıları Süpriz Yapmak istiyor bazılar ise Jest yapmak istiyor.Bunun Çeşitli Yönlemleri Mevcuttur.

Bu Etiketlerin Bazıları Gündemle Alakası Facebook Twitter İnstagram gibi Sosyal Medya Mecralarında Takipçi , Beğeni ve İzlenme Satışı Yapan Siteler Olmaktadır.

Türkiyede  Çeşitli Sosyal Medya Mecralarında Artık Takipçi,Beğeni ve Diğer çeşitli Satışlar Artık bir Meslek Haline Gelmektedir.

Bazen Şununlada Karşılaşabilirsiniz mesela Gündem oluşturan kişiler Vermiş oldukları Hizmeti Trend Listesine Sokarak Orada Büyük Bir Reklam Yapmaktadırlar.

Sosyal Medya Uzmanı ve Danışmanı Olan Yunus Aydın ve Sedat Aydın Bu Konuda Ciddi Çalışmaları Mevcuttur. Kendisinden Tüm Sosyal Medya Mecralarında Twitter Trend Topic Satın Alabilir ve Birçok sosyal medyada Twitter Takipçi Satın Alabilir Twitter Retweet  alışıyapabilirsiniz.

Müşterilerine Belirli bir Miktar Karşılığında Twitter TT Satın Alabilir ve bunun Karşılığında En az 1 Saat Gündem’de Kalabilirsiniz.

Neden Bunu Yapıyorsunuz diye sorarsanız eğer ”Reklam ve Meslek Haline Gelmiş Bir Dijital Pazarlama Yöntemi” Diyebilirz.

Uygulamalara dikkat

Peki Vermiş Olduğunuz Etiketler TT Listesine Nasıl Giriyor ?

Yunus Aydın ve Sedat Aydın Birçok Yöntemin Olduğunu ve Bunun arkasında ciddi emekler sarfedildiğini söylüyor. “Farklı yöntemlerinde olduğunu söyleyen Yunus Aydın Bazı Kişilerin Bunları Robot Hesaplarla Yaptığını ve Türkiye Gündeminde Etkisiz Bir TT Olduğunu söylüyor. Yapılan Organik Trend Topic Kesinlikle Gerçek Kullanıcılar Tarafından Yapıldığını ve Vermiş Oldukları Hizmetin Tamamen Doğal Bir TT Olduğunu Söylemektedirler.

Professional SEO services

Professional SEO services

Yunus Aydın Bu Trend’e Çıkmasında Kullanılan Kullanıcıların %90 Türk Gerçek Organik Kişiler Tarafından Olduğunu ve Gündemde Etki Yaratabilecek bir Çalışma olduğundan bahsediyor.

Robot Yazılımları Özel Yazılımlarla Halledilebildiğini fakat herhangi bir etki yaratmadığınıda belirtmektedir.

Yunus Aydın yöntemi şöyle anlatıyor;

“Twitterda Sizi Takip Eden kim ?”, “Sizi Takipten Çıkaran kim ?” “Twitterdaki Günlük İstastikleriniz ” gibi vb. uygulamalar mevcut. Bu gibi Ücretsiz uygulamalara Katılan insanlardan Güvelik Onay İsteniyor. Yapılan Özel Yazılım ile  sizin tweetlerinizi okuyabilir ve sizin adınıza tweet edebilir istedikleri kişiyi takip edebilir, istedikleri postlara Retweet atabilir , beğeni yapabilir. Kullanıcıdan Bu Onay Alındıktan sonra Hesapta Hertürlü İşlemler Yapılabilir.

Bu Özel Yazılımla Twitter’ın API (Application Programming Interface – Uygulama Programlama Arayüzü) Özelliğinin İçinden Yapılıyor.

API Twitter’in Yazılımcı Uğraşan Programcılara Kendi Programlarına Uyarlayabilmeleri için Hazırlamış Oldukları Bir Anahtar Sistemidir.

Yunus Aydın Bu süreci “Bu Yazılıma Üye Olan Kullanıcılar Kendi İşlerini Görüyor, İstediklerini Takip Edebiliyor , İstedikleri Zaman Profillerine kimin girdiklerini görebiliyorlar fakat şu noktayı kaçıran tüm herkez bu uygulamaların içinde kendilerini bulabiliyorlar mesela Taraflarına sunulan Onay’ı Kabul etmeden Önce İçeriğini Kesinlikle Okumadan Onayladıkları için Her Türlü İşlemi Yapbiliyoruz” diye anlatıyor.

Bu Yöntemle Yapılan Trend Topic İşlemlerinin Twitter Kurallarına Aykırı Olduğunu fakat Organik Bir şekilde Yapıldığı için işlemler bunun önüne geçemiyorlar.

Yunus Aydın da bu duruma. ”Bazı Kötü niyetli insanlar bunu suistimal edebilir ve istedikleri kişiyi belirli miktar karşılığında Gündeme Sokma amacı Taşıyan İnsanların Olduğunu ve Bunlarla Kesinlikle Çalışmadıklarını Aksine Onların Bu işlemi Yaptıklarını Anladıkları zaman bunun önüne geçmeyi hedefliyor”

Twitter Takipçi Toptancıları

Takipçi Satışı’da Bu tür Özel Yazılımları kullanan kullanıcıların kabul ettikleri onay işleminden sonra onların adına başkalarını otomatik takip etmeye yaramaktadır.

Birçok Takipçisi olan ve gerçek twitter kullanıcıları bu tür yapılan takip ettirme olaylarını fark edemeyebiliyor ve bundan habersiz yapılan bu işlemleri kontrol edemeyebiliyor.

Sedat Aydın Bu Takipçi Satışı Yapan Kişiler’ede Bunların Toptancısı Yani Panel Diye Tabir Ettiğimiz Sitelerden Tedarikçileri olabiliyor. Bir nevi Takipçi satışı yapan kişiler 2. ve 3. derece satıcılar olabiliyor.

Twitter Trend Topic Satın Alanlar içinde sporcular,sanatçılar, Milletvekilleri, Oyuncular, film, sinema gibi sektöründeki kişiler olduğunu söylüyor.

“Siyasi Gündemin Olduğu Dönemde Siyasi Gündemlerede Twitter Trend Topic Hizmeti Verdiklerini” söylüyor.

Bu İşlemlerin Sadece Türkiyede Değil Dünyanın Birçok Ülkesinde Özel Yazılımlarla Böyle İşlemler Yapıldığını fakat Türkiye Bu Konuda Sıralamada İlk 5 e Girebileceğini söylüyor.

Sedat Aydın bir konuda çok net:

“Trend Topic Listesinde Görmüş Olduğunuz Gündem’ler Türkiye Gündemiyle Alakası Yok ise Bilinmelidir Ki Biz Yapmışızdır.”

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle