Trend Topic (TT) Olmak Ne Demek? Trend Topic Nasıl Yapılır ?

No Comments

Bakabildiğimiz gibi   internet üzerinde çok ünlü olan siteler vardır. Bunların ilk sıralarında  sosyal medya siteleri yani  twitter, Facebook, instagram vb birçok sosyal platform siteleri mevcuttur. Bu sitelerin getirdiği bazı çeşitlilikler vardır. Twitter’da ise en çok kullanılan çeşitliliklerden biri ise Trend Topic olayıdır. Kamuoyunda “TT olmak” diye de Bahsedilmektedir.

Trend Topic (TT) Listesine Nasıl Girilir? Trend Topic Nasıl Yapılır ?

Trend Topic dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan twitter’da kullanılır. Twitterda gün içinde gündem olan bazı konular vardır. Bunların etkili olabilmesi için hashtagleri (#) yani etiketi ya da başlık altında konuları yazılır ve bu konu üzerinde yoğun ilgi duyulup kullanıcıların hashtag açması ile Twitter’ın gündemine oturur. Örnek gösterecek olursak #survivor gibi bir başlık açıp yazı yazarsak ve belli bir sayıda kullanıcı aynı başlıkta #Survivor yazarsa Twitter’da gündeme Oturur. Trend Topic’ler belli bir zaman arasında orada kalır ve tweet sayısı azaldıkça gündemden düşer. yerini başka bir hashtaga bırakır. Hemen yan tarafında ise değiştir butonuna basarak gündemimizi değiştirme imkanımızda bulunmaktadır. Trend Topic olayını şöyle bir fotoğraf ile gösterebiliriz.

Bu TT yani Trend Topic Satın Al ilk olarak San Diego’da Yunus Aydin’in #YunusAydin hashtagı ile meşhur olmaya başlamış ve zamanla çok fazla yol kat etmiştir. Trend Topic olmak için tweetlerin sayısından çok tweetleri atanların değişik kullanıcılar olma sayısına bağlı olarak çalışmaktadır. Bot Kullanıcı’ların atmış olduğu Tweet’ler Gündeme Oturmaz. Tabi ki Twitter’ın gündemine kötüleyici, aşağılayacı, insanlarda nefret duyguları uyandıran vb. konular Twitter üzerinden engellendiği için girme olasılıkları olmamaktadır. Fakat Trend Topic olma durumu popülerleştikçe markalar, firmalar takipçisi fazla hesaplara paralar vererek TT listesine girmeye çalışarak reklam yapmaya başlamıştır. Örnek  Diziler, filmler hatta kitaplar bile hashtag açma yolu ile Twitterda TT olmaya çalışmakta ve Twitter kullanıcılarının dikkatlerini vermiş oldukları reklamlarla çalışmaktadır. Görüldüğü gibi Twitter’ın sosyal ağlar arasındaki önemini bir kez daha vurgulanmış olunuyor. Bu durum, en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Twitter’ı, kullanıcıları
olduğu kadar işletmeler, markalar, dizi ve film sektörü gibi birçok kurum ve kuruluş için cazip hale geliyor.Sizler’de Twitter’da Trend Topic Listesine Adınızı Yazdırmak istiyorsanız TwitterHizmetim.Com Olarak Destek Alabilir ve Sorunsuz Trend Topic Hizmeti Satın Alabilirsiniz.

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle