Kısa Sürede TT Yapmak Nasıl Gerçekleşir?

No Comments

Twitter Trend Topic Fiyatları    

Twitter Trend Topic Fiyatları denilince bunun ne demek olduğunu bilmeyen insanlar olabilir. Bu konu ile ilgili biraz araştırma yapınca ne denmek istediği anlaşılmaktadır. Ülkemizin içinden geçtiği olaylarda sosyal medya çok aktif olarak kullanılmıştır. Kullanılırken de konunun uzun süre gündemde kalması ve unutulmaması için büyük çaba sarf edilmektedir. Bu çaba neticesinde kullanıcılar sosyal medyada ses olabilmek ve oluşturabilmek için özellikle twitteri aktif kullanılmalıdır. Sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter ülkemizde çok kullanıldığından herhangi bir konu ile ilgili farkındalık meydana getirmek isteyenler bu uygulamayı tercih etmektedir. Twitter,  sanatçıdan, politikacıya birçok kişinin önemsediği, duyulmasını istediği konuların daha çok kişiye ulaşması için kullandığı bir alemdir.

Durum böyle olunca kişiler veya kurumlar topic olmasını istediği konular ile ilgili hashtagler açmakta ve tweet atmaktadır. Atılan tweetlerden sonra uygulama ülkemizde ve dünyada en çok konuşulan konuların sıralamasını yapmakta. Türkiye’de en çok konuşulan hashtagten başlayarak 10 konunun sıralaması yapılarak günden belirlenmektedir. Trend topic olmak önemli ama daha önemlisi zirvede kalabilmektir. İşte bu zirveye tırmanma ve zirvede kalma konusunda bazılarının, gerçek bir insan tarafından kullanılıyor süsü verilen sahte hesapların yani botların kullanıldığı iddiaları bulunmaktadır. Twitter Trend Topic Satın al değişmekle birlikte, verilen ücret karşılığında kişi tarafından açılan etiket ilk ona girebilir veya zirveye uzun süre yerleşebilir.

Kısa Sürede TT Yapmak Nasıl Gerçekleşir?

Gündem olmasını istediğiniz bir konu ile ilgili twitter trend topic fiyatları veren birileri ile görüşüldüğünde 15 dakikada istenilen etiketi gündem yapacaklarının garantisini verdiklerini görebilirsiniz. Siyasi içerikler ile normal etiket fiyatları değişmektedir. Daha fazla siyasi içerik ve bot kullanıldığında fiyatlar artmaktadır. Yazılımcılar ile zirvede tutulması istenen konu ve etiket hakkında konuşup anlaşma sağlandıktan sonra sıra gündemi oluşturmaya gelir. 15 dakikada etiket TT listesine çıkarılmaktadır. Şimdi bunun nasıl gerçekleştiğine bir bakalım:

16.00   : Hiç tweetin olmadığı ve TT olması istenen etiket oluşturulur

16.02   : Yazılımı denemek için ilk tweet atılır

16.04   : Yazılımı gerçekleştirenlerin tek bir tuşa basması ile bot hesaplardan dakika içerisinde binlerce tweet atılmaya başlanıyor

16.19   : Bot hesapların attığı tweetler sayesinde etiket 15 dakika gibi kısa bir süre içinde Dünyanın ve Türkiye’nin gündemine giriyor

16.33   : Dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde olan etiketi gören gerçek kullanıcılar da tweet atmaya başlıyor fakat aynı zamanda Botlar tweet atmaya devam etmektedir

17.18   : Bot hesaplar ile TT olup zirveye oturan etiket TT listesinden düşer. Bu kadar kısa süre içerisinde belirlenen twitter trend topic fiyatları sayesinde 4 bin 438 bot hesap üzerinden toplamda 31 bin 900 tweet atılmış oluyor.

Kısa Sürede TT Yapmak Nasıl Gerçekleşir?

İnternette Twitter’da Trending Topic kampanyaları için geliştirilen özel yazılımların kampanyalarına rastlamak mümkündür.  Yazılımlar var fakat bu yazılımların nasıl çalığını anlamak için biraz araştırmak yeterlidir. Twitter trend topic fiyatları değişkenlik göstermektedir fakat genel itibari ile bütün yazılımlar aynı mantık üzerine çalışmaktadır. Mantık ise, ana kumandadan yönetilen Trend Topic yazılımlarında fotoğrafı, takipçisi ve fotoğrafı bulunan gerçek kullanıcısı bulunan bot hesaplar tanımlıdır. Ana kumandanın tek bir tuşuna basılması bu bot hesapları anında harekete geçirmektedir. Yazılımcıların oluşturduğu bot hesapların dışında bazı gerçek kullanıcılar bazı uygulamaların Twitter hesaplarını kullanmasına bilinçli ya da bilinçsiz şekilde izin vererek bot haline gelebiliyorlar. İllegal olan bu uygulamayı legalleştirme çabaları olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Yapılan TT çalışmaları sonucunda hashtag yani etiket belirlenir. Gerçek görünümlü bot hesaplar dakikalar içinde bu hashtag üzerinden tweet atarak konuyu Dünya ve Türkiye gündemine taşımaktadırlar.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle