INSTAGRAM’DA OLAĞAN DIŞI GİRİŞ SAPTADIK SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

No Comments

INSTAGRAM’DA OLAĞAN DIŞI GİRİŞ SAPTADIK SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Sosyal medya hesapları bir kişiye aittir ve bu kişi kendi istediği şekilde bu hesapları yönetmektedir. Instagram, Facebook ve Twitter hesapları insanların yoğun olarak kullandığı sosyal medya platformlarıdır. Kişiler özel anlarını, fotoğraflarını, videolarını ve kısa süreli hikayelerinde bir ortamda paylaşmaktadır. İnsanlar kimi zaman özel hayatlarının bir parçası olan fotoğrafları ya da yazıları bu sosyal platformlarda arkadaşları ve sevdikleri ile paylaşmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar bu hesaplara girerken bir kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmaktadır. Böyle olmasının sebebi ise bu sayfaların insanları temsil etmesi olmaktadır.

Instagram hesabınızla paylaşılacak herhangi bir kötü görsel sizler tarafından paylaşıldığını düşündürecek için arkadaşlarınız ve takipçileriniz tarafından kötü yorumlanabilirsiniz. Kimse böyle bir durum yaşamak istemediği için Instagram hesabını kendisi kontrol etmek ister. Fakat günümüzde bir takım kötü niyetli insanlar Instagram hesaplarına izinsiz giriş yapmaktadır. Bu gibi durumların yaşanması istenmediği için Instagram’da bu durumlara karşı bir takım önlemler almıştır. Instagram hesabına dışarıdan giriş yapıldı sorunu da bu önlemlerin karşılığında çıkmış bir sorundur. Instagram kullanıcılarına korumak için herhangi bilinmeyen bir cihazdan giriş yapıldığında sizlere bildirim göndermektedir. Bu sayede sizin haberiniz olmadan yapılan girişler önlenmeye çalışılmaktadır. Hesap çalımlarını en az da indirmek hatta bitirmek için yapılan bir uygulamadır.

Instagram Olağan Dışı Güneş Saptaması Hangi Durumlarda Ortaya Çıkmaktadır Ve Ne Anlama Gelir?

Instagram hesabınıza bir kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılmaktadır. Yani sadece tek bir cihazdan değil kullanıcı adı ve kullanıcı şifrenizi kullanarak istediğiniz cihazdan Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Ama bu demek oluyor ki Instagram hesabınıza kullanıcı adı ve kullanıcı şifrenize erişen herkeste giriş yapabilir. Bu nedenlerden dolayı Instagram ekibi herhangi bir hesap çalınması durumunda ortadan kaldırmak için bir takım önlemler almaktadır. Instagram ekibi farklı bir yerden hesabınıza giriş yapıldığında sizlere şüpheli giriş sorunu bildirmektedir. Bu sorun bildiriminden sonra sizlere girişin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığını sormaktadır. Bu bildirim üzerine sizlerde hesabınızdan çalınmak üzere olup olmadığını anlayabilirsiniz. Instagram şimdiye kadar hiç girilmemiş bir hesaptan giriş yapılmaya çalıştığında çalınma ihtimaline karşı hesabı hemen açmayarak bir doğrulama kodu istemektedir. Bu kod sayesinde güvenlik önlemi alınmaktadır. Eğer başka bir cihazdan giriş yapmaya çalışan siz değilseniz kod size geleceği için giriş yapma ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Instagram Olağan Dışı Giriş Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınıza giriş yapmak istediğinizde olağan dışı giriş sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun birbirinden farklı sebepleri vardır ve bu sebepler Instagram hesabınızın herhangi bir çalınma durumunun önlenmesi için oluşturulmuştur. Instagram’da şüpheli giriş uyarısı şu sebepler ile karşımıza çıkmaktadır:

  • Daha önce hiç kullanılmamış bir cihaz da Instagram hesabına giriş yapılmak istenmesi
  • Aynı anda birkaç cihazdan Instagram hesabına giriş yapılmaya çalışılması
  • Instagram’dan takipçi satın alma programlarının kullanılması
  • Instagram’daprofilini kimler gördü gibi programların yüklenip kullanılması
  • VPN ile instagram uygulamasına giriş yapılmaya çalışılması

Yukarıda bahsettiğiniz problemler Instagram ekibinin farklı bir yerden Instagram hesabınıza giriş yapılmaya çalışıldığının algılanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle hesabınızı korumak adına olanInstagram hesabına giriş yapıldı uyarısını sizlere vermektedir. Böyle bir uyarı aldıktan sonra Instagram hesabınıza giriş yapmak için bir doğrulama kodu gereklidir. Bu doğrulama kodu sizin seçeneğinize göre e-posta ya da SMS şeklinde olunabilir. Doğrulama kodu almayı talep ettikten sonra size gelen kodu ile Instagram hesabına tekrar giriş yapabilirsiniz.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle