INSTAGRAM TV (İGTV) NEDİR, NASIL KULLANILIR VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR

No Comments

INSTAGRAM TV (İGTV) NEDİR, NASIL KULLANILIR VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR

Instagram sevilerek kullanılan sosyal medya platformları arasındadır ve sürekli kendini yenilemeye devam etmektedir. Instagram kullanıcı sayısı oldukça yüksektir ve bu kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Instagram’ın her geçen gün kendini yenileyerek getirdiği ek özelliklere de kullanıcı sayısının artmasındaki en önemli nedenler arasındadır. Instagram fotoğraf ve video paylaşımı yapılmasını sağlayan bir uygulamadır. İnsanlar bu uygulama üzerinden birbirlerini takip ederek fotoğraflarını ve videolarını görürler. Bu özelliğinin yanı sıra Instagram sürekli yeni özellikleri de bünyesinde eklemektedir.

Fotoğraf ve videoyu profilinde paylaşmanın yanısıra Instagramhikaye özelliği de getirmiştir. Hikaye özelliği ile popülerliği son derece artan Instagram yine boş durmayarak Instagram TV özelliğini kullanıcılarının karşısına çıkarmıştır. Bu özelliği sayesinde kişilerin aynı YouTube hesapları gibi uzun süreli videolar yüklemesini sağlamıştır. Instagram’da paylaşılan videoların belirli bir süre sınırlaması bulunmaktadır. Profilde paylaşılan videonun uzunluğu 1 dakika, hikayede paylaşılan videonun uzunluğu ise 15 saniye ile sınırlıdır. Bu nedenle insanlar uzun süreli videolar çekip Instagram’a yüklememektedir. Uzun süreli video çekmek isteyen kişiler YouTube’a yönelmekteydi. Instagram kendisinde bulunan bu açıklığı fark ederek yeni bir yenilenmeye girdi ve insanların uzun süreli video paylaşım yapması için Instagramtv’yi ( igtv) kullanıcıların karşısına çıkarmıştır.

Instagram TV ( İgtv) Nedir?

Instagram TV Instagram kullanıcıların daha uzun süreli videolar çekip yüklenmesini sağlayan bir uygulamadır. Instagram TV’den önce Instagram kullanıcılarının belirli süre sınırları bulunmakta idi. Instagram TV ile kişiler istedikleri süreli videoları çekerek kendi kanallarına yüklerler. Kanallarına yükledikleri videolar kullanıcı tarafından silinmediği takdirde kanallarında durmaktadır. Sizlerde bu videoları istediğiniz zaman kişinin kanalına girerek izleyebilirsiniz. İnsanlar burada uzun süreli videolar çekerek aynı YouTube hesapları gibi kendi kanal oluşumlarını yapmaktadırlar. Hatta insanlar aldıkları reklamlar ile bu kanallar üzerinden para kazanmaya bile başlamışlardır.

InstagramTv (İgtv)’Nin Özellikleri Nelerdir?

Gelen bu yeni özelliği sayesinde Instagram kullanıcı sayısının da artması sağlanmıştır. Instagram TV ile istediğiniz uzunlukta videolar çekerek adınıza yükleyebilirsiniz. Hiçbir içerik sınırlaması olmadan ve istediğiniz uzunlukta videolar kanalınız da istediğiniz süre kadar durabilir. Sizler silmediğiniz sürece videonuz kanalınız da kalacaktır. Son dönemlerde bu kadar sevilerek kullanılan InstagramTv’nin özellikleri nelerdir:

  1. InstagramTv’ye yüklediğimiz videoların herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. İstediğiniz uzunlukta videolar çekerek sayfanızda paylaşabilirsiniz.
  2. Paylaştığınız videolarınız siz silene kadar sayfanızda kalacaktır. Paylaştığınız hikayeler gibi herhangi bir 24 saat sınırı benzeri sınırlama bulunmamaktadır. Yani paylaştığınız videoyu o an izleyen olmasa bile sonradan takipçileriniz ya da hesabınız kapalı değilse isteyen herkes izleyebilir.
  3. Instagram TV diğer video yüklenen programlar gibi yatay olarak kullanılmaz. Çektiğiniz ve yüklediniz videoları dikey olarak çekerek yüklemeniz gerekmektedir. Bu özellik InstagramTvye özel bir özelliktir.
  4. InstagramTv’de video paylaşımı yaptığınız kanalların YouTube hesapları gibi aboneleri olmaktadır. İstediğiniz kişinin Instagram TV hesabını takip etmek için abone olabilirsiniz. Abone olarak paylaştığı videoları daha erken görme fırsatı sizleri beklemektedir. Böylelikle paylaşılan her videoyu takip etme şansınız bulunmaktadır.
  5. Instagram TV uygulaması mobil üzerinden kullanılan bir uygulamadır. Instagram üzerinden mobil kullanıma uygun olarak dizayn edilmiştir.
  6. Instagram TV ye girdiğinizde karşınıza çıkan videolar otomatik olarak oynamaktadır. Sizler izlemek istediğiniz videoyu arama çubuğuna yazarak bulabilirsiniz. Eğer özel olarak aradığınız bir video yok ise karşınıza çıkan videoları izleyebilir ve değiştirebilirsiniz.
  7. Instagram TV ye girdiğinizde karşınıza otomatik olarak çıkan videolar ilgi alanlarınıza göre seçilmiş ve size özel olarak karşınızda sunulmuş videolardır.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle