INSTAGRAM SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR?

No Comments

INSTAGRAM SON GÖRÜLME NASIL KAPATILIR?

Severek kullanınlanInstagram uygulaması her geçen gün kendini yenilemeye devam etmektedir. Kullanıcılarının isteklerini göz önünde bulundurarak sürekli yeni özellikleri bünyesinde eklemektedir. Instagram kullanıcı sayısı yaklaşık 400 bindir ve bu sayı her geçen gün daha da artmaktadır.

Instagram uygulaması ve kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılan fotoğraf ve video paylaşımı yapmamızı sağlayan bir uygulamadır. İnsanlar özel anlarını eğlendikleri dakikaları ve daha pek çok zamanda Instagram üzerinden takipçileri ile paylaşmaktadır. Bunların yanı sıra Instagram bir iletişim kurma aracıdır da. Instagram’ın mesaj bölümünden takipçileriniz ile mesajlaşa bilirsiniz. Bu mesajlaşma bölümünde sadece konuşma değil fotoğraf video kullanma özelliği de bulunmaktadır. Hatta bunlara ek olarak son dönemlerde Instagram yeni bir güncelleme ile mesaj bölümü üzerinden arama özelliği de koymuştur. Bu sayede insanlar mesaj bölümünden birbirlerine görüntülü ve sesli olarak araya bilmektedir. Bu yeni özellik kullanıcılar tarafından oldukça sevilmiştir.

Instagram’ın kendini yenilediği özellikler tabii ki bitmez. Mesaj bölümüne yaptığı bir diğer özellik ise aynı diğer uygulamalarda olduğu gibi son görülme tarihinin görülmesidir. Mesaj bölümüne girdiğinizde arkadaşlarınızın o an aktif olup olmadığını, en son ne zaman Instagram uygulamasını kullandığını görebilirsiniz. Hatta attığınız mesajın görülüp görülmediği de bu yeni güncelleme ile belli olmaktadır.

Fakat bu yeni gelen güncelleme ile yani kişilerin en son ne zaman Instagram’a girdiklerinin görülmesi herkes tarafından bilinmesi istenmemektedir. Çünkü bazı kişiler her anını paylaşmak istemediğinden dolayı bu uygulamayı kapatmak isteyebilirler. Tabii ki Instagram kullanmak istemeyen kullanıcıları için Instagram’daki son görülme özelliğini kapatma özelliği de sunmaktadır. Belirli ayarlarda yapılan aşamalar ile Instagram’daki son görülme özelliğinizi kapatabilirsiniz.

Özellikle rahatsız edilmek istemeyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Eğer sizde herkes tarafından Instagram’ı ne zaman kullandığınızın görünmesini istemiyorsanız ve Instagram son görülmesini kapatmak fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda sizlere bahsedeceğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram’daki son görülmeyi kullanmak istemeyip de kapatmak istiyorsanız oldukça basit bir şekilde bu özelliği kapatabilirsiniz. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz birkaç basit yöntem ile oldukça kısa sürede bu özelliği kapatabilirsiniz. Kapattığınız bu özelliği istediğiniz zaman geri açma şansınız da bulunmaktadır. Yani istediğiniz zaman kapatıp istediğin zaman açma şansını Instagram sizlere sunmaktadır.

Instagram uygulamasındaki son görülmeyi kapatmak için öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Instagram hesabınıza ana sayfa üzerinden kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınızda kendi profilinizi açmanız gerekmektedir. Kendi profilinizin sağ üst köşesinde üç çizgi halinde bir simge bulunmaktadır. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza farklı bir sayfa çıkacak ve bu sayfanın en altında ayarlar bölümü bulunmaktadır.

Ayarlar bölümüne girdiğinizde karşınıza Instagram hesabıyla ilgili farklı ayarlar çıkmaktadır. Sayfanızı biraz aşağı kaydırdıktan sonra karşınıza hareket durumunu göster bölümü çıkacaktır. İşte Instagram’daki son görülmenizi açık ya da kapalı yapmanızı sağlayan bölüm burasıdır. Hareket durumunu göster bölümünün karşısında bulunan düğmeyi kapattığınızda Instagram’daki son görülme özelliğini de kapatmış olacaksınız. İşte bu kadar basit. Bu özelliği istediğiniz zaman bu bölümden kapatıp açabilirsiniz.

Son görülme özelliğini kapatmanın bir de dezavantajı bulunmaktadır. Eğer siz kendi son görülme özelliğinizi kapatıyorsanız bu durumda karşınızdakilerin de son görülmesini göremeyeceksiniz. Yani sizin son görülmeniz açıldığında karşınızdakilerin de son görülmesi görünür hale gelir. Siz son görülme özelliğinizi kaybettiğiniz de bu özellikte ortadan kalkar.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle