INSTAGRAM MAVİ TİK NASIL ALINIR? NE İŞE YARAR?

No Comments

INSTAGRAM MAVİ TİK NASIL ALINIR? NE İŞE YARAR?

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Herkes günün büyük birçoğunu instagram da geçirmektedir. Kişiler hayatlarındaki anları fotoğraf ve video olarak instagramda paylaşmaktadır. Bu durum gün geçtikçe herkeste daha yaygın hale gelmektedir. Pek çok insan günümüzde instagram bağımlısı olmuştur. Ve bu sayıyı gün geçtikçe artmaktadır. Instagram uygulamasını indirdikten sonra e-posta adresiniz üzerinden bir instagram sayfası açabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulamadır ve her isteyen instagram hesabı açabilir.

Instagramda Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Bazı instagramprofillerine girildiğinde profilde bir rozet şeklinde mavi tik bulunmaktadır. Bu mavi tik her instagram sayfasında yoktur ve alınması gereklidir. Instagramda bulunan mavi tik onaylanmış bir instagram hesabını bizlere göstermektedir. Bu onay yapılan bir takım basamaklara geçtikten sonra instagram yöneticileri tarafından verilen bir onaydır. Mavi tik insanlara o isim ile alınan sayfanın kişiye ait olduğunu göstermektedir. Yani herhangi bir dolandırıcılık ya da sahte hesapların önüne geçilmesi için yapılmış bir uygulamadır. Bir gerçeklik göstergesi olarak kullanılan bu işaret bu nedenle herkese verilmez. Belirli şartlar sağlandıktan sonra mavi tik rozeti kazanılır.

Mavi tike sahip olan instagram sayfalarının genellikle ünlü kişilerin hesaplarında görebiliriz. Çünkü bu kişilerin takipçi sayısı fazla olduğu için pek çok kişi sahte sayfalar açarak takipçilerini artırmaya çalışırlar. Bu gibi sahteciliğin önüne mavi tik rozeti ile geçilebilir.

Instagramda Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram sayfanızı onaylatmak ve bunun göstergesi olan İnstagram mavi tik alma özetini almak istiyorsanız yapmanız gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Birkaç basamaktan oluşan bu hususları gerçekleştirdikten sonra sizler de instagram hesabınızın onayını alabilirsiniz. Instagram hesap onayı herkese verilmeyebilir. Instagram sayfanızın gerçekliğini kanıtlamak için birazdan bahsedeceğimiz aşamaları sıra ile gerçekleştirmeniz gerekir.

Instagram hesabınıza onay almak için genellikle hesabın aktif olarak kullanılması ve takipçi sayısının da az olması gerekmektedir. Bu gibi hususları da göz önünde bulundurarak ona işlemlerine başvurabilirsiniz. Instagram hesabınıza mavi tik onayı almak için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  1. Instagramda mavi rozet alma için sayfanızın sıradan bir sayfa olması yeterli değildir. Mavi tik genellikle ünlü kişilere ya da işletme hesaplarına vermektedir. Bu sayfala da mavi rozet kazanmak istiyorlarsa instagram hesaplarını aktif bir şekilde kullanmalı ve takipçi sayılarının da belirli bir seviyenin üzerinde olması gereklidir.
  2. Ingtagramda mavi tik onayı almak istediğiniz hesabın diğer sosyal medya platformları ile bağlantılı olması gerekmektedir. Yani diğer kullandığı facebook ve twitter hesaplarının da instagram hesabı ile bağlantılı olmalıdır. Instagram hesabınızdan paylaştığınız fotoğraf ya da videonuz bu sayede bağlantılı olduğu facebook ve twitter hesabında da görülecektir.
  3. Mavi tik ile onaylı hesap olmak istiyorsanız takipçi sayınız bu hususta büyük rol oynamaktadır. Ne kadar çok takipçiye sahip aktif bir sayfa kullanıyorsanız doğrulama talebinize alacağınız olumlu sonuçta o kadar artmaktadır.
  4. Instagram uygulamasında profilinize girip ayarlar bölümünü seçmeniz gereklidir. Ayarlar bölümünde karşınıza doğrulama talebi kısmı çıkacaktır. Profilinizi onaylatmak için doğrulama talebine buradan başvuru yapmanız gereklidir. Başvurduğunuz bu bölümde karşınıza doldurmanız gereken boşluklar çıkacaktır. Bu boşlukları eksiksiz bir şekilde doldurun. Boşluklar da ad, soy ad ve kullanıcı adı istemektedir. Bunların dışında bir kimlik fotoğraf dosyası eklemeniz gereklidir. İsim, soy isim, doğum tarihinin görüldüğü pasaport, ehliyet ya da nüfus cüzdanı gibi. Bu eklemeyi de yaptıktan sonra bilgilerinizi profil doğrulatmak için instagrama gönderebilirsiniz.
  5. Başvuru işleminden sonra instagram size olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapacaktır. Fakat bu dönüşün ne kadar zaman içerisinde olacağı belli değildir.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle