INSTAGRAM HİKAYELERİNE(STORİES) MÜZİK NASIL EKLENİR -2018-

No Comments

INSTAGRAM HİKAYELERİNE(STORİES) MÜZİK NASIL EKLENİR -2018-

Instagram programı sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlar arasında ki yerinde çoktan almıştır. İnsanlar Instagram kullanmayı severek ve büyük bir zevk ile yapmaktadırlar. Her geçen gün Instagram kullanıcı sayısı artmaktadır. Günümüzde yaklaşık olarak bütün dünyada 400 milyon kişi tarafından tercih edilen bir programdır. Bu sayı her geçen gün daha da artacaktır.

Instagram fotoğraf ve video paylaşımı yapmamızı sağlayan bir programdır. Programda insanlar özel anları ölümsüzleştirmek adına fotoğraf paylaşımı yapmaktadırlar. Instagram’da paylaşılan fotoğraflar silmediğiniz takdirde profilinizde durmaya devam edecektir.

Instagram’ın En Çok Kullanılan Bölümü Hikayeler

Instagram’ınhikaye bölümü normal profilinizde paylaştığınız fotoğraf bölümünden daha sık kullanılır hale gelmiştir. İnsanlar o yaşadığını fotoğraflayarak hikaye bölümüne atarlar. Hikaye bölümünde paylaşılan fotoğraf ya da videolar 24 saat arkadaşlarınıza ya da takipçilerinize gösterilmektedir. 24 saat sonra attığınız gönderi otomatik olarak silinmektedir. Bu özelliği değişik çıkartmalar, müzik, konum, hava durumu ve istediğiniz yazıları da ekleyebilirsiniz. Son derece eğlenceli bir yer olan Instagram hikayeleri yoğun olarak tercih edilir.

Instagramhikayelerine bakarken fotoğrafların yanı sıra sıklıkla videolar da karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son dönemlerde moda olan bir manzaraya karşı müzik eşliğinde atılan videolar son derece popüler bir hal almıştır. O kadar sevilen müzikler videoları insanlar atmak istese de nasıl yapıldığını bilmediği için aynı şekilde paylaşamamaktadır. Sizlerde böyle bir video atmak istiyorsanız şimdi sizlere bahsedeceğimiz yöntemler ile instagramhikayelerinize müzik eklemesi yapabilirsiniz.

Instagram Hikayelerine Müzik Eklemesi Nasıl Yapılır?

Instagram’dahikaye paylaşmak son derece popüler bir hal almıştır. İnsanlar kimi zaman kendilerini, kimi zaman manzarayı, kimi zaman da arkadaşlarına çekerek bu platformda paylaşmaktadır. Artık Instagram’ahikaye atmak ve bunu bir müzik eşliğinde yapmak istiyorsanız kolaylıkla yapabileceksiniz. Instagram’ı ekleyeceğiniz müzikler ile hikayelerinizi daha dikkat çekici ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Instagramhikayelerimizi daha hareketli bir hale getirmek için yapacağınız müzik eklemeler şekilde olmaktadır:

  • Instagram’da paylaşmak için çektiğiniz fotoğraf ya da video uza müzik eklemek artık oldukça basit bir haldedir. Fotoğraf ya da videonuzu çektikten sonra Instagram’da aşağıdan yukarı sürükleme ile karşımıza çıkan çıkartmalar bölümünde müzik seçeneği yer almaktadır. Gördüğümüz bu müzik seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza oldukça geniş bir müzik kütüphanesi çıkacaktır. Bu müzik kütüphanesinde aradığınız müziği kolaylıkla bulabilirsiniz. Çünkü müzik kütüphanesinde binlerce şarkı yer almaktadır. Bu kategori halinde bulunan şarkı listeleri arasında bulunan şarkıları videonuzu eklemeden önce isterseniz de dinleyebilir beğenmezseniz şarkıyı diğer şarkılar arasından herhangi biri ile değiştirebilirsiniz. Bu seçtiğiniz şarkıyla beraber videonuz oynarken arkada da seçtiğiniz şarkı çalmaktadır.

Müzik seçimi yaparken illaki önceden fotoğraf ya da video çekim kaydetmeniz gerekmemektedir. Bu çekimleri yapmadan önce de etiket bölümünden müziğimizi seçerek kullanabilirsiniz. Çekim yapmaya başlamadan önce müziğimizi seçip kamera kaydına başladığınızda alttan çalan müzik eşliğinde videonuz kayıt edilmektedir. Bu yöntem özellikle mükemmel manzaraları görüntülemek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Altta sizin sevdiğiniz şarkı çalarken eşsiz manzarada birbirlerine eşlik ederek mükemmel bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Bu müzik etiketiyle beraber müzikli hikaye kaydı oluşturma hem iOS hem de android uygulamaların her ikisinde de bulunmaktadır. Son güncellemeler ile gelen bu uygulamayı en son Instagram güncellemenizi yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Yani Instagramına bakıp müzik etiketi göremeyen kişilerin kullandığı uygulamanın sürümünün eski olduğunu bilmesi gerekir.Instagram Hikayelerine Müzik Eklemesi Nasıl Yapılır? Sürümünüzü yükselterek sizlerde şarkı eklemesi yapabilirsiniz.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle