FACEBOOK SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRME NASIL YAPILIR?

No Comments

FACEBOOK SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRME NASIL YAPILIR?

Şubat 2004 yılında kurulan Facebook hayatımızda oldukça önemli bir yerde bulunur ve sosyal platformlar arasında en yüksek kullanıcı oranına sahip olan Facebook oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Facebook kullanıcıları her geçen gün artmaktadır. Günümüzde internet erişimine ulaşabilen kullanıcıların en az bir adet Facebook hesabı bulunmaktadır. Bunların dışında birkaç adet Facebook hesabına sahip olan kişiler, işletme hesapları da yer almaktadır. Kullanıcı sayısı her gün kendini güncelleyerek artışına devam etmektedir.

Facebook’ta ilk başlarda kişilerin tanıdıklarını bulmaları amacı ile kullanılıyordu. Şimdilerde Facebook’ta fotoğraf, yazılı metinler, videolar ve benzeri pek çok bağlantı paylaşımı yapılmaktadır. Bunların yanı sıra Facebook bir iletişim aracı olarak kullanılmaktadır. İnsanlar Facebook’un mesaj bölümü üzerinden birbirleri ile kolaylıkla yazışabilirler. Kişilerin Facebook mesajları üzerinden birbirleri ile yazışabilmek için lazım olan karşılıklı birer Facebook hesabı ve internet bağlantısıdır. Bu durumlar sağlandığında bir sınır olmadan kişiler birbirleriyle konuşabilirler. Hatta günümüzde güncellenen sistemiyle Facebook Messenger bölümünden görüntülü ya da normal sesli konuşmada yapmak mümkündür.

Facebook gibi Instagram ve Twitter kişilerin mesaj bölümünden birbirleri ile konuşmaları mümkündür. Bu konuşmaları gerçekleştiren insanların akıllarında ise yaptıkları konuşmaların silindiğin de tekrar ulaşılır olup olmadığıdır. Facebook dışında diğer sosyal platformlarda silinen mesajları ulaşmak mümkün değildir. Facebook’un güncellenmesi ile beraber artık silinen mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

Facebook silinen mesajlar geri gelir mi?

Akıllı telefonların kişilerin hayatına girmesi ile facebook, twitter ve instagram kullanımı da daha yoğun bir hale gelmiştir. Akıllı telefonlar oldukça kolaylaştırmıştır. Bu kadar kolaylaştırmanın yanında tabi bazı eksi yanları da olmuyor değil. Akıllı telefonlar dokunmatik ekrana sahip olduğu için yanlışlıkla silinen fotoğraf, rehberlere ek bir de mesajlar eklenmiştir. Facebook da konuşma yaparken yanlışlıkla konuşmaları silebilirsiniz. Bu durum son derece tatsız bir durumdur ve bu duruma maruz kalan kişiler bir çözüm arayışına girerler.

Silinen mesajlarınız facebook mesajlarınız ise kurtarmanız mümkündür. Birkaç adımda gerçekleşen huşuları yerine getirip mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Fakat facebook mesajlaşmalarınızı facebookmesenger üzerinden gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Facebook mesengerdaki konuşmalarınız arşivlendiği takdir de yapılan işlem sonrası tekrar uygulamanıza yüklenir. Tabi ki geri yükleyeceğiniz mesajların arşivlenmiş olması gerekledir. Daha önceden arşivleme işlemi yapmadıysanız mesajlarınız bir de saklanamaz ve saklanamayan mesajları da geri yüklemek mümkün olmaz.

Yukarı da belirtilen durumlar sağlandığında facebook da silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

Facebook silinen mesajlar nasıl geri getirilir?

Silinen mesajlarınızı geri getirmek için birkaç adımda gerçekleşen durumları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Belirtilen hususları doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz de silinen mesajlarınız geri yüklenecektir. Silinen mesajları geri yüklemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Geri yükleme işlemi bilgisayar üzerinden gerçekleşmektedir. Facebook mobil uygulaması üzerinden aynı işlemleri yaptığınız da geri yükleme işlemi gerçekleşmez.
  2. İlk olarak bilgisayarınızdan facebook hesabınıza giriş yapın.
  3. Giriş yaptığınız hesabınızın ana sayfa da yer alan ayarlar bölümüne girin. Karşınıza genel ayarlar bölümü çıkacaktır. Genel ayarların alt sekmelerinde facebook verilerinin kopyasını indir kısmını göreceksiniz. O gördüğünüz bölümü seçerek indirme işlemine başlayın.
  4. İndirme işlemi ekranından sonra karşınıza kişisel bilgilerinizin olduğu bir sayfa ve sonrasında yeşil bir kutu içerisinde arşivi başlat bölümünü göreceksiniz.
  5. Karşınıza çıkan arşivi başlata tıklayın.
  6. Güvenliğiniz için tekrar açılan pencere ile şifre girmeniz istenecektir. Facebook hesap şifrenizi girip gönderin.
  7. Şifre gönderiminden sonra arşivi başlat penceresi açılacak ve penceredeki başlatı onaylayıp gönderin.
  8. En son karşınıza çıkan pencerede e posta ile bilgilendirileceğiniz yazacaktır. Bu pencereyi onayladıktan sonra talebiniz alınmıştır. Bir süre bekledikten sonra facebook tarafından e posta ile mesaj arşiviniz geri bildirim yapılacaktır.

 

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle