FACEBOOK MAVİ TİK ( VERİFİED ) NASIL ALINIR? NE İŞE YARAR?

No Comments

FACEBOOK MAVİ TİK ( VERİFİED ) NASIL ALINIR? NE İŞE YARAR?

Facebook uzun yıllardan beri insanların severek kullandığı bir sosyal medya platformu dur. Günümüzde kullanıcı sayısı her geçen gün artan Facebook kişilerin hem arkadaşlarını bulabildiği, arkadaşlarıyla sohbet edebildiği ve eğlenceli vakit geçirebildiği bir yerdir.

Günümüzde Facebook kullanmayan insan sayısı oldukça azdır. Hatta bazı insanların birden çok Facebook hesapları bulunmaktadır. Bu kadar çok Facebook hesabın arasında tabii ki gerçek kimliği olmayan insanlarda bulunmaktadır. İnsanları yanıltmak ya da dolandırıcılık gibi işlerin peşinde olan bazı kişiler sahte facebook hesapları açabilirler. Ya da ünlü insanların taklitleri ile oldukça fazla sahte Facebook hesapları açılmaktadır. Aynı ismi taşıyan çok sayı da facebook sayfası aratma yapıldığında karşımıza çıkmaktadır.

Açılan sahte hesaplara bir önlem olmak üzere mavi tik ile hesap doğrulama yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında profilinizde isminizin yanında bir mavi tik rozeti oluşuyor. Mavi tik rozeti ise sayfanın gerçek kullanıcı ismine ait olduğunu belirtmektedir.

Sizlerde sahte hesaplara karşı örnek almak ve kullandığınız Facebook hesabını doğrulatmak istiyorsanız bir takım basamaklar ile Facebook hesabınızı doğrulatabilirsiniz.

Sayfa onaylatmak işareti olan mavi tik doldurduğunuz bilgilerden sonra Facebook ekibi tarafından ücretsiz olarak sayfanıza yerleştirilir. Herhangi bir sayfadan para karşılığında bu rozeti size temin edeceğini söyleyen kişilere inanmayın.

Facebook Mavi Tik Alma İşlemini Nasıl Gerçekleştirilir?

Bir takım hususları eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz de mavi tik rozeti hesabınıza eklenecektir. Tabii ki bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Facebook ekibi tarafından hesabınız değerlendirildikten sonra bu işlem gerçekleştirilir.

Facebook sayfanıza onaylatmak için geçeceğiniz aşamalar şu şekilde olmaktadır:

  1. İlk olarak onaylatmak istediğiniz Facebook hesabına giriş yapmalısınız.
  2. Son zamanlarda sayfa onaylatma bölümüne giriş yaptığınızda Türkiye üzerinden Facebook için cevap alma bölümünde sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için kullandığınız arama motorunun tarayıcı çubuğu www.facebook.com/help/contact/3574439354283890 yazarak ilgili bölümden aratma yapın.
  3. Bu aratmadan sonra karşınıza doğrulatma işlemini yapacağınız bir sayfa çıkacaktır. Açılan sayfada karşınızda sorun açıklaması penceresi bulunacaktır. Sorun açıklaması kısmına Facebook hesabınızın doğrulanmasının gerçekleşmesini ve bu yönde talebinizi yazmalısınız. Bu pencerenin altında sizden dosya seçmenizi isteyen bir bölüm açılacaktır. Bu dosyada sizden kimlik bilgileri istenecektir. Üzerinde adınız, soyadınız ve doğum tarihinizin gözüktüğü nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportunuzun fotoğrafını çekerek dosya yüklemesi yapabilirsiniz. Eğer elinizde bunlar yok ise resmi bir kuruma ait üzerinde bilgilerinizin olduğu bir evrak fotoğrafında ekleyebilirsiniz.
  4. İstenilen şekilde boşluk doldurmasını yaptıktan sonra en aşağıda görmüş olduğunuz gönder butonu ile bu talebinizi Facebook ekibine iletebilirsiniz. Size talebinize karşılık talebinizin alındığına dair bir geribildirim yapılacaktır.
  5. Facebook hesabınızın doğrulamasına karşılık olumlu ya da olumsuz cevap Facebook ekibi tarafından size bildirilecektir. Bu geri bildirimin ne kadar sürede yapılacağı belli değildir. Sizler yapılacak olan geri dönüşü beklemelisiniz.

Facebook profilinizin onaylatma işleminiz gerçekleşmezse ne kadar süre sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz?

Yapılan başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olduğu Facebook ekibi tarafından size bildirilir. Eğer yapılan başvuru olumsuz ise ve tekrar siz başvuru yapmak istiyorsanız 30 gün beklemeniz gerekmektedir. 30 gün geçmediği takdirde mavi tik onayı için tekrar başvuru yapamazsınız.

Facebook mavi tik olayını alabilmeniz için sayfanızda olması gerekenler nelerdir?

Facebook mavi tik rozeti ile onaylanmış bir sayfaya sahip olabilmek için başvuruda bulunmanız gerekir. Fakat her başvuru olumlu şekilde değerlendirilemez. Mavi tik onayı genellikle fazla takipçiye sahip, aktif olarak kullanılan ve tanınmış kişileri verilmektedir.

 

Twitterhizmetim

Twitterhizmetim.com ile başarılı sosyalmedya hizmetlerine kavuşacaksınız

Trendtopic Olun

Paranızla trendtopic olmak istiyorsanız tam doğru noktadasınız. Hemen bizimle iletisime geçin !

E-Bültenimize Abone Olun!

Diğer Blog Yazılarımız

Tümünü Görüntüle